Jesteś w: Start / Nasza Parafia / 1913-2023: 110 Lat Parafii MB Różańca Świętego

1913-2023: 110 Lat Parafii MB Różańca Świętego

· Przeżywamy w tym roku 110 lat Parafii p.w. M.B. Różańca Świętego. W planie tego jubileuszu planujemy druk Albumu Parafialnego. Przygotowywana jest również książkowa wersja historii parafii od 1988 do 2023. Misje Parafialne od 30 września do 7 października i uroczyste obchody 8 października z bankietem na sali Domu Polskiego.

 

Modlitwa za Misje Święte w naszej Parafii:

Maryjo Niepokalana, pierwsza uczennico Twojego Syna i ikono Kościoła. Zbliżamy się do świętego czasu Misji świętej w naszej wspólnocie parafialnej. 

Wspominając wiarę przekazaną nam przez naszych przodków, z ufnością patrzymy w przyszłość, prosząc dobrego Boga, aby ten święty czas głoszenia Ewangelii na nowo rozpalił w nas pasję stawania się solą tej ziemi i światłem świata. Pragniemy z hojnością oddać ten czas Bogu; przyprowadzić do tej świątyni wszystkich, bez względu na nasze 

osobiste sympatie i antypatie; odbudowywać jedność tam, gdzie zakrólowały podziały. Prosimy Ciebie za misjonarzy, którzy głosić będą nam Ewangelię. Niech nasze serca zapłoną takim zapałem, jakbyśmy słyszeli Dobrą Nowinę po raz pierwszy. Nas samych, naszych duszpasterzy, misjonarzy, i całą parafię składamy w Twoje Matczyne Ręce wołając: Pod Twoją Obronę…